FAQ, o co najczęściej się pytacie. 
 
Czy posiadam pozwolenie na fotografowanie ceremonii ślubnych wystawione przez Kurię?
 • Tak, uzyskałem wymienione pozwolenie podczas kursu dla operatorów audiowizualnych, organizowany przez Kurię, w którym uczestniczyłem.

Polecam przeprowadzenie sesji plenerowej w ten sam, czy inne dzień?
 • Jeżeli zdecydujecie się Państwo na autorską sesję zdjęciową, lepiej wykonać ją po dniu weselnym, dogodnym dla obu stron. By zrealizować zdjęcia potrzebujemy od 2 do 3 godzin. Pozwoli to wykonać zdjęcia w miejscu gdziekolwiek sobie tego życzycie, oraz nie jesteśmy ograniczeni czasowo. Oczywiście możemy wykonać skróconą sesję zdjęciową w dniu ślubu, jednak nie trwa ona dłużej niż 30 minut - z doświadczenia wiem że goście weselni zdecydowanie wolą gdy para młoda bawi się razem z nimi :)  

Jak pracuje ?
 • Nie reżyseruję tego co się dzieje. Staram się by goście czuli się komfortowo podczas gdy wykonuje zdjęcia. Jestem do pełnej dyspozycji Pary Młodej w dzień Ślubu. Nie zakłócam przebiegu ceremonii swoją pracą oraz obecnością. Nie przeszkadzam Parze Młodej oraz gościom w dobrej zabawie. Staram się nie zwracać na siebie uwagi. Nie fotografuję gości podczas spożywania posiłków. Zawsze chętnie wykonuję wszelkie zdjęcia grupowe z rodzicami oraz gośćmi. Ogólnie chyba nie stwarzam problemów :) 

Do której godziny pracuję w dniu ślubu?
 • Wszystko zależy na od wybranego pakietu. Jednak czas mojej pracy trwa maksymalnie do godziny 01:00.

Czy fotografuje tylko reportaże ślubne ?
 • Nie, fotografuje sesje rodzinne, sesje do portfolio jak i zdjęcia reklamowe / katalogowe. Zapraszam do kontaktu jeżeli chciałbyś nawiązać współpracę.

W jaki sposób możemy podpisać umowę ?

 • Najwygodniejszym sposobem podpisania umowy jest forma elektroniczna. Przysyłam link w którym wystarczy wypełnić podstawowe informację w postaci formularza. Na podstawie podanych danych, przysyłam gotową umowę do akceptacji i podpisania.
 • Drugim sposobem jest podpisanie umowy podczas spotkania. Ustalamy miejsce oraz dogodny dla Państwa termin. Oczywiście wybierając formę elektroniczną, spotkanie jest również wskazane – jednak organizowane bliżej terminu wesela.


Czy mam określony region Polski w którym pracuje ?

 • Najczęściej można mnie spotkać w okolicach Poznania, lecz dojazd nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Realizuje zlecenia na terenie całego kraju - i nie tylko. Koszty dojazdu lub ewentualny nocleg będą uwzględnione w cenie.
 
 • Oczywiście że tak!  A zdjęcie grupowe warto zrobić pod kościołem lub urzędem. Gdy taka opcja się nie uda, na pewno zrobimy je podczas wesela :)
 
Czy w mojej firmie pracuje kilku fotografów ?
 • Nie, pracuje sam. Podpisując ze mną umowę macie pewność, że Wasze zlecenie od początku do końca wykonam osobiście :)
 
Kiedy ustalamy szczegóły dotyczące dnia ślubu?
 • Szczegółowy harmonogram dnia, niezbędny do pracy ustalany jest zwykle kilka dni przed Państwa ślubem. Z reguły ustalenia odbywają się droga telefoniczną
 
 
Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania - chętnie na nie odpowiem. Szczegółowe dane kontaktowe znajdziecie w dziale kontakt :)

Akwilian Szubert
tel:    889 987 151
mail: kontakt@akwilian.pl